FA - EN

علی اثنی عشری
1. لطفا خودتون و معرفی کنید
علی اثنی عشری هستم ورودی رشته تغذیه در سال ۹۰ و فارغ التحصیل مرداد ماه ۹۴
2. در حال حاضر در چه حوزه ای مشغول به کار هستید؟
در حال حاضر در شبکه بهداشت شهرستان نیشابور مشغول به کار هستم و بعد از ظهر هادر درمانگاه امام رضا ( ع) ارائه خدمات مشاوره تغذیه و رژیم درمانی دارم.
3.چطور رشته تغدیه را انتخاب کردید؟
 با توجه به رتبه کنکور و تحقیقات لازم از سوی مشاورین تحصیلی و با در نظر گرفتن آینده شغلی این رشته را انتخاب کردم.
4.چقدر در مورد رشته خودتون آگاهی دارید؟
علوم تغذیه و رژیم درمانی بیشتر در سطح پیشگیری و تا حدودی در سطح درمان قرار دارد. بیماری ها از جمله بیماری های مزمن غیر واگیر دار که امروزه شیوع بالایی پیدا کرده اند و همبستگی بسیار زیادی با تغذیه دارند و هزینه های درمانی بالایی بر جامعه تحمیل می کنند، بنابراین فعالیت های کارشناسان و متخصصین تغذیه در جهت پیشگیری و درمان این موارد و سرشکن کردن هزینه های درمانی بر جامعه بسیار حائز اهمیت می باشد. ارائه خدمات آموزشی جهت ارتقاء سطح آگاهی گروه های سنی مختلف از دیگر فعالیت های مهم و ارزشمند این رشته است.
5.چه پیامی برای دانشجویان جدید الورود تغذیه دارید؟
رشته بسیار کاربردی و ارزشمندی را انتخاب کرده اید و شما عزیزان به نوبه ی خود سهم مهمی در ارتقاء سلامت جامعه دارید از آنجایی که در رشته تغذیه افراد غیر متخصص و نا آگاه با اهداف نادرست و باورهای غلط صدمات بسیار زیادی به سلامتی مردم وارد میکنند وظیفه ما دانش آموختگان و شما دانشجویان مقابله با این مشکلات از طریق ارائه خدمات صحیح و اصولی و افزایش آگاهی مردم می باشد بنابراین در افزایش سطح آمادگی خود برای رسیدن به این مهم، بسیار کوشا باشید.
6.کلام آخرتون و بفرمایید
 در آخر هم باید بگم که ما وظیفه داریم که با ارائه خدمات در سطح عالی اعتماد جامعه را به کارشناسان و متخصصین این رشته جلب کنیم تا افراد سودجو با اهداف نادرست فرصتی برای آسیب به بدنه سلامتی جامعه پیدا نکنند.