پایان سال تحصیلی 95-96 و آغاز تعطیلات تابستان
تهیه و توزیع بسته های غذایی در میان خانواده های کم بهره توسط دانشجویان خیریه تبسم وارستگان
آزمون Openbook درس تفسیر موضوعی قرآن
آزمایشگاه میکروب شناسی
مجله RBMB در پایگاه علمی Scopus نمایه گردید
کسب رتبه اول در قسمت گویندگی و اجرا در هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت
برپایی چهارمین گالری عکاسی
جلسه مدیران روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه های شمال شرق کشور
روزهای آخر ترم دوم سال تحصیلی 95- 96
ویژه برنامه نیمه شعبان با حضور کودکان خیریه حضرت صاحب الزمان (عج)
جشن روز علوم آزمایشگاهی و فناوری اطلاعات سلامت

اطلاعیه مهم شرایط و زمان انتخاب واحد نیمسال دوم سال تحصیلی 96-95 (نیمسال952)

دانشجویان گرامی

ضمن آرزوی موفقیت بیش از پیش برای شما شایسته است به منظور انجام یک انتخاب واحد خوب به دقت و برای چند نوبت اطلاعیه زیر را مطالعه فرمایید. بسیاری از سؤالات شما در ادامه پاسخ داده شده است. ضمناً در انتهای این اطلاعیه به راهنمای انتخاب واحد اینترنتی توجه فرمایید. بدیهی است مسئولیت عدم انتخاب واحد به موقع در مهلت تعیین شده با دانشجو خواهد بود .

 • قبل از انتخاب واحد خود دروسی را که مایل به انتخاب آن هستید با استاد مشاور خود در میان بگذارید.
 • برای جلوگیری از مشکلات احتمالی ترجیحاً از مرورگر FirefoxMozilla استفاده نمایید.
 • به اطلاع می رساند، زمان انتخاب واحد از 95.11.12 لغایت 95.11.15 میباشد و زمان حذف و اضافه در تقویم آموزشی مندرج در سایت قابل مشاهده است.
 • دانشجویان گرامی شایسته است حداکثر تا تاریخ 95.11.10 نسبت به واریز شهریه علی الحساب مطابق با اطلاعیه  امور مالی اقدام نموده تا امکان انتخاب واحد اینترنتی میسر گردد.

هرگونه سؤال در مورد مسائل مالی یا مشکلات پرداخت آنلاین شهریه را از طریق شماره 35091160 داخلی 104 یا شماره مستقیم  35013018  پیگیری فرمایید. 

 • در سنوات قبل مشاهده شده است که به دلایل گوناگون دانشجویان تعداد زیادی ایمیل با درخواستهای غیر معقول و مشابه ارسال نموده اند، لذا در بازه انتخاب واحد و قبل از آن فقط یک ایمیل از هر دانشجو پاسخ داده خواهد شد و در صورت وصول ایمیل دوم، انجام پاسخ وی تا بازه حذف و اضافه به تأخیر خواهد افتاد. به درخواستهای ایمیلی که با ایمیل شخص دیگری ارسال گردد ترتیب اثر داده نخواهد شد، دانشجویان سعی کنند ترجیحاً از ایمیل وارستگانی خود استفاده نمایند.
 • برابر با آیین نامه آموزشی با توجه به ممنوعیت انتخاب واحد دروس پیشنیاز با درس وابسته خود به صورت همزمان رعایت پیشنیازی در انتخاب واحد ضروری است لذا از ارسال درخواستهایی در خصوص انتخاب واحد درس پیشنیاز با درس وابسته خود پرهیز نمایید، توضیح با توجه به توسعه رشته ها و پذیرش دانشجو در دو نیمسال اول و دوم خللی در ادامه تحصیل دانشجویان بوجود نخواهد آمد. هر زمان مشخص شود که رعایت انتخاب دروس از لحاظ پیشنیازی انجام نشده است آموزش رأساً نسبت به حذف درس وابسته اقدام خواهد نمود.
 • در انتخاب واحد خود دقت نمایید درخواستهایی که برای تغییر گروه دروس به آموزش ارائه می شود قابل رسیدگی نخواهد بود.
 • شایان ذکر است زمان امتحانات پایان نیمسال به پیشنهاد مدیران محترم گروهها بوده و بر اساس حجم و ساده و مشکل بودن دروس تنظیم شده است و غیر قابل تغییر خواهد بود. برنامه و ساعات برگزاری امتحانات پایان ترم در کارت ورود به جلسه هر دانشجو ثبت است و تنها مرجع قابل استناد برای ساعت و زمان برگزاری امتحان خواهد بود. به دانشجویان محترم توصیه می شود اولاً انتخاب واحد خود را بر اساس برنامه امتحانی انتخاب نمایند و ثانیاً ساعت امتحانی درج شده در تأییدیه انتخاب واحد و لیست دروس ارائه شده در وب قابل استناد نیست. عواقب ناشی از انتخاب واحد دروسی که آزمون آنها در یک روز یا یک ساعت می باشد بر عهده شخص دانشجو است.
 • دانشجویانی که در ترم گذشته موفق به کسب نمره قبولی در بعضی از دروس نشده ­اند و متقاضی دروسی هستند که برای گروه آنها ارائه نشده است و یا دانشجویانی که به هر دلیلی مانند مرخصی موقت از گروه خود عقب مانده اند و می بایست دروس سایر گروهها را انتخاب نمایند باید در مکاتبه ای به ایمیل آموزش با ذکر شماره دانشجویی و شماره کد درس و گروه آن را که متقاضی انتخاب واحد هستند را ارسال نمایند تا امکان انتخاب واحد آن دروس برای وی فراهم گردد. در صورت عدم ارائه این درخواستها در زمان مقرر دانشجو می بایست ضمن حضور در کلاسهای درس تا زمان حذف و اضافه برای انتخاب واحد تأمل نماید.
 • درخواست های انتخاب واحد خود را می توانید به ایمیل آموزش به آدرس This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   ارسال نمایید.
 • انتخاب واحد برای کلیه دانشجویان اینترنتی بوده و عواقب ناشی از عدم انجام به موقع آن به عهده خود دانشجو خواهد بود. توضیح اینکه در بعضی از دروس ظرفیت محدود است و با توجه به آزادی عمل کلیه گروهها برای انتخاب آن دسته از دروس، سعی نمایید در اولین فرصت نسبت به واریز وجه شهریه ثابت اقدام و انتخاب واحد را شروع نمایید. قطعا" با توجه به ظرفیت محدود کد دروس ارائه شده، دانشجویانی که زودتر اقدام به انتخاب واحد نمایند موفق تر خواهند بود.
 • انتخاب واحد حضوری به هیچ عنوان انجام نخواهد گردید و در صورت حضور دانشجو در آموزش انجام درخواست ایمیلی آنان نیز به تعویق خواهد افتاد.
 • شروع کلاس‌های کلیه دانشجویان روز شنبه 95.11.16بوده (به جز برخی از آزمایشگاهها) حضور غیاب  به دقت و به صورت دستی و آنلاین انجام می شود.
 • دانشجویان سعی نمایند در هنگام انتخاب واحد، تمام دروس را انتخاب نمایند و حتی الامکان هیچ درسی را به زمان حذف و اضافه موکول ننمایند.
 • در صورت تمایل به انتخاب درس یا دروسی در زمان حذف و اضافه باید در کلیه جلسات آن دروس که از ابتدای نیمسال برگزار می شود حضور داشته باشید. (غیبت های قبل از زمان حذف و اضافه در کسب نمره صفر و حذف درس تأثیر گذار خواهد بود)
 • تأکید می گردد اصلح آنست که دانشجو ابتدا فقط دروس ارائه شده برای گروه خود را انتخاب واحد نماید. این کار از بروز اشکالات مختلف از جمله تلاقی دروس با جلسات فوق العاده و جبرانی جلوگیری می کند. امکان انتخاب دروس عمومی برای کلیه دانشجویان میسر است.
 • برای مشاهده کل دروس ارائه شده نیمسال 951 به دروس ارائه شده نیمسال در منوی معاونت آموزشی سایت و جهت دروس ارائه شده گروهتان به وب دانشجویی خود مراجعه نمایید. بهتر آن است قبل از انتخاب واحد با استفاده از اطلاعات موجود در وب و اطلاعات دروس ارائه شده نیمسال کد درس و گروه آن را بصورت دستی ثبت نموده و سپس برای انتخاب واحد آنلاین اقدام نمایید.
 • دانشجویی که به هر دلیلی در بازه انتخاب واحد اقدام ننماید باید برای تعیین تکلیف و استفاده از مرخصی موقت درخواست خود را بصورت مکتوب به امور آموزشی اعلام نماید.
 • دانشجویانی که دارای معدل بالای 17 می باشند می توانند تا 24 واحد درسی انتخاب نمایند .
 • مسئولیت عدم رعایت پیشنیاز، سقف و کف واحد درسی با دانشجو است و عواقب آن را نیز باید به پذیرد.
 • در مورد دانشجویانی که در نظر دارند در زمان کار اموزی در عرصه تا 5 واحد درسی انتخاب نمایند تاکید می نماید اولاً این 5 واحد را در دو نیمسال کار آموزی انتخاب نمایند و همچنین این نوع انتخاب واحد منوط به شرکت در کلاسها خواهد بود و حضور در کار آموزی درعرصه نمی­تواند توجیهی برای غیبت سایر دروس باشد و دانشجو باید با جابجایی و تغییر زمان کارآموزی خود در کلاسهای درس شرکت نماید.
 • دانشجوی محترم حتما" پس از انتخاب واحد و انجام حذف و اضافه در هر دو نوبت برای اطمینان از درستی کار سیستم تأییدیه انتخاب واحد خود را پرینت گرفته و مطابق با تأییدیه انتخاب واحد در کلاسهای درس حضور پیدا نمایید.
 • به هیچ وجه زمان انتخاب واحد تمدید نخواهد شد.
 • برابر با آیین نامه آموزشی کارشناسی پیوسته هر دانشجوی دختر 12 نیمسال و دانشجویان پسر دارای معافیت تحصیلی 10 نیمسال فرصت برای فراغت از تحصیل دارند لذا به جهت عمق بخشیدن به فراگیری های خود از انتخاب واحد عجولانه و بیشتر از تواناییهای خود اجتناب ورزید.
 • مجددا" تأکید می گردد انتخاب واحد و حذف و اضافه فقط بر اساس زمانهای اعلام شده در تقویم آموزشی انجام می گردد، لذا شایسته است در زمان مقرر با تمرکز و دقت کامل نسبت به انتخاب واحد خود اقدام فرمایید.

تا پایان انتخاب واحد مکررا" به اطلاعیه‌های بعدی آموزش در کانال تلگرام و بردهای آموزشی و سایت علوم پزشکی وارستگان توجه نمایید.

مدیریت امور آموزشی

95.11.09